Wstawiony dnia / przez administrator / w PORADY

Najlepszy miesiąc na ślub

Jaki miesiąc jest najlepszy? Generalnie nie ma reguły, bo śluby odbywają się przez cały rok. Natomiast największe oblężenie dat występuję w miesiącach maj-wrzesień. Raczej już nikt nie zwraca uwagi również na przesądy związane z literką „r” w nazwie miesiąca.

Jakie rady mogę udzielić co do miesiąca? Najlepiej organizować swoje wesele w miesiącach w letniej strefie czasowej. Z prostej przyczyny – jest dużo jaśniej. Jest to istotny szczegół związany z obsługą foto- wideo. Więcej światła- to lepszej jakości materiały. Oczywiście mówimy tu o kościołach czy salach, które są bardzo ciemne i każde dodatkowe źródło jest zbawienne dla wysokiej jakości materiałów. Nie widać także przejścia z dnia do nocy oraz mamy pewność cieplejszych dni na swoje wesele.

Oczywiście realizacje w czasie zimowym też są możliwe i praktykowane. Dzięki zaawansowanym lustrzankom i jasnym obiektywom możliwe jest nagrywanie w trudnych warunkach. Jednak różnice zawsze będą (bardzo ciemne tło, mniej szczegółów). W przypadku bardzo ciemnych pomieszczeń i braku światła za oknem materiały siłą rzeczy będą wyglądać trochę inaczej. Plusem dat późniejszych październik-luty są niewątpliwie niższe temperatury, dzięki którym zabawy mogą przebiegać bez zakłóceń związanych ze zbyt wysokimi temperaturami , a stanem obecnym gości, czy stanem zdrowia (jeśli mamy więcej starszych osób). Elementem, który również przemawia za miesiącami jesienno-zimowymi są mało rozrywkowi gości. Po prostu nie mają gdzie uciec, gdy na dworzu jest zimno 🙂

Co zatem wybrać? Osobiście wolę realizację w czasie wiosenno-letnim, ale coraz częściej zdarza się realizować materiały w miesiącach październik- grudzień. Mamy ograniczoną ilość sobót w roku, a jeśli komuś zależy na weselu w danym roku, czy decyzję podjął z małym wyprzedzeniem czasowym, to zostanie zmuszony wybrać późniejszy termin.

Dodaj komentarz